Ben kimim

1980, İstanbul doğumluyum. Ankara’da yaşıyorum.

Fotoğrafçıyım. Evliyim. Çocuklu ve kediliyim 🙂

Düğün Hikayesi® adlı bir markanın tescil sahibiyim.

Nasıl profesyonel fotoğrafçı oldum

Aslında uzun bir hikayenin kısa bir bölümünü anlatacağım. İlk fotoğraflarım 10 yaşıma ait. O nedenle kısa tutacağım dedim 🙂

2008 yılı itibariyle profesyonel fotoğraf hayatım başlıyor.

2008 yılında, Serhat Karaoğlan ile evlenip Ankara’ya taşındım.

Hep sanat ile iç içe bir işim olsun isterdim. Bana bu cesareti eşim verdi.

Bankadaki işimden istifa edip, bir fotoğraf firması kurdum. Ve sonrası sizin hayal gücünüzle, kişisel yetilerinizle gelişiyor…

Neler yapıyorum

Eskiden gördüğüm rüyaları uykumdan uyanır,yazardım. Sonra da kara kalem çizmeye çalışırdım.

Sözel bir hafızam yoktur. Her zaman görsel bir hafızaya sahiptim. Bunu avantaja çevirdim diyelim.

Gördüğüm rüyalar, baktığım her şey ve her yer artık benim için bir fotoğraf karesi. Öykülerden yeni öyküler üretme çabası benimki.

Art is long, Life is short

Hippocrates

Düğün Hikayesi®

Düğün Hikayesi®, eşim Serhat Karaoğlan’ın 2006’da lisans projesiydi. Biz evlenene kadar bu işi yapabileceği kimseyi bulamadı.

Sonrası zaten malum, 5 parasız başlayan evlilik hayatımızda 20 TL ile kurulan ve markalaşan bir iş kurduk. Belgesel Düğün Fotoğrafçılığının adını değiştirdik.

Bugün, Türkiye’de Düğün Hikayesi® bir jenerik marka. Düğün fotoğrafı konusunda, ekip olarak her gün, kendimizi ve işimizi geliştirmeye çalışıyoruz.

Düğün Hikayesi® Magazin adında bir de dergimiz var. Bu dergi Ankara’nın ilk yerel düğün dergisi. Şu an için ücretsiz dağıtımda ve online okunabiliyor.

Kurgusal Fotoğraf

Hayatın, bir yansıması benim için kurgusal fotoğraf. Aklıma gelen kurgu/sahneleri çizerim. Hala kağıt kalem kullanmayı seviyorum. Biraz eski kafalıyım galiba 🙂

Kurgularımın bir sırası, bir önem önceliği vs yok. Canım ne istiyorsa onu çekmeliyim. Yoksa büyüsü kaçar…

Nerelerden çıkıyor bu kurgular? Aslında okuduğum her kitap, izlediğim her film (bazen reklam filmi bile olabiliyor) Gözüme takılan ve üzerine üretebileceğim her materyal benim için birer kurgu malzemesi.